Ciśnienie


Hej! Dopiero teraz odkrywam Śląsk i jestem z tego baaardzo zadowolona:) W ostatnim czasie zobaczyłam wiele pięknych miejsc i zabytków a ile jeszcze przede mną! Postaram się pokazać Wam jak najwięcej, a do tego oczywiście moda!:)

Ostatnie zdjęcia zdecydowaliśmy się zrobić w okolicy wieży ciśnień ,która znajduję się w Katowicach w dzielnicy Szopienice-Burowiec. Budowa wieży wodnej projektu Emila i Jerzego Zillmannów została ukończona w 1912 roku. Służyła do zasilania w wodę przemysłową trzech kompleksów hut cynku, w latach sześćdziesiątych XX wieku obiekcie zaczęto produkować śrut strzelniczy z ołowiu. Wieża wykonana w stylu secesji i modernizmu ma 68 metrów wysokości (nie jestem pewna, źródła podają różnie – proszę mnie poprawić jeśli ktoś wie).
Wieża stoi osamotniona w zielonej okolicy, pomimo iż została uznana za zabytek nie ma żadnej tabliczki na to wskazującej ani opisującej jej historię ,a szkoda:(

Lubicie kombinezony? Ja się przekonałam i mogłabym tylko je kupować! Oprócz tego ,że długo się ja zakłada i zdejmuje:> są rewelacyjnym rozwiązaniem. Nie trzeb się martwić co założyć do spódnicy czy spodni, wystarczy coś narzucić i może być elegancko albo luźno. Ja wybrałam moją ulubioną czerń z bielą i połączyłam w ten sposób:)
DSC04809

DSC04805

DSC04813

DSC04789

DSC04802

DSC04821

DSC04791

DSC04840

DSC04812

DSC04854

 

Jacket- River Island

Overalls- River Island

Bag- Armani Jeans

Shoes- Hego’s

Earrings, bracelet – Accessorize