Lubię czytać<3


Jaką jestem czytelniczką? Oto kilka moich rozważań na ten temat:)
1. Czytam tylko książki w miękkich okładkach, te w twardych stoją na półce nietknięte.
2. Książka w miękkiej okładce i koniecznie taki szary, papier, nie wiem jak to sie fachowo nazywa, ale kredowego papieru też nie lubię.
3. Książka musi byc w miękkiej okładce i z szary papierem:)
4. Koniecznie musi byc gruba, im więcej stron tym lepiej.
5. Lubię celebrować czytanie, wygodny fotel przy kominku, leżak w zacienionym miejscu w upalne dni i ja czytająca! Zdarza mi się czytać, że tak powiem dorywczo, jak znajdę chwile, ale tylko w momentach gdy książka tak mi się spodoba, że nie mogę przestać czytać. Dodatkowo, w czasie sesji, gdy lista książek jest dość ograniczona… do tych naukowych, wieczorami czytam chociaż kilka stron, żeby się oderwać od rzeczywistości:)
6. Lubię pamiętać te chwile mojego życia, kiedy pokochałam jakaś serie książek i nie pamietam z tego okresu nic, oprócz tego ,że czytałam te książki i byłam taka szczęśliwa!
7. Postanowiłam książki kupować i tworzyć własną biblioteczkę, jak mam książkę dla siebie to jest na zawsze moja, a jak musze ją oddać to tak, jakby ktoś kradł cześć mojej przygody.
8. Sięgam po rożne książki, nie będę się ograniczać pisząc, że czytam tylko przygodowe, romanse czy kryminały:)
9. Książka musi mnie zaskoczyć, i nawet nie chodzi mi o samą treść, ale na przykład sposób w jaki jest napisana, rodzaj narratora…
10. Nie miałam zamiaru pisać tutaj recenzji ulubionej książki, ale a propos punktu 9, to książką, która mnie zaskoczyła jest “Złodziejka książek” ale nie będę Wam pisać czym, bo może sami się na nią skusicie i nie będziecie mieć niespodzianki:)
11. Książki w formacie PDF? Nie wchodzą w grę, wole zaoszczędzić na kasiążkę papierową, niż czytać z komputera czy pada:)

Taaa dam! Taka ze mnie czytelniczka:)

20140608-214429-78269005.jpg20140608-214429-78269671.jpg

Do dalszej zabawy, nominuję blogi:

http://myladylaura.wordpress.com

http:/http://www.simplythebest.co