5. fotorajd


Siemka! Dziś zdecydowanie niecodzienne klimaty. 10-ego września odbył się V fotorajd organizowany prze Częstochowski Ruch Klasyków! Miałam okazję wypowiedzieć się na  temat imprezy do miejscowej telewizji:) podrzucam link;p będziecie mogli usłyszeć także coś więcej ze strony organizatorów TV ORION wywiad .

Processed with VSCO with t1 preset

Zanim zacznę kilka faktów o mnie:

 • orientacji w terenie brak (co można zauważyć, po postach na fb)
 • znajomość budowy samochodu – bardzo podstawowa, żeby nie rzec “ogólna”
 • rozróżnienie kierunków -nie pytajcie nawet

  Processed with VSCO with f2 preset
  Nasz dream team

Zapytana przez moją przyjaciółkę, czy zostanę jej pilotem na rajdzie kilka tygodni przed wydarzeniem, całkowicie nieświadoma powagi sytuacji, odpowiedziałam “TAK”,                        a  ponieważ danego słowa staram się zawsze dotrzymywać, nie było mowy o rezygnacji, gdy tydzień przed rajdem dowiedziałam się, że będę musiała obsługiwać mapę, jakąś książeczkę          z trasą, urządzenie mierzące odległość, szukać ukrytych obiektów i do tego instruować Agatę jak ma jechać!

Processed with VSCO with p5 preset

Rajd rozpoczął się w Poraju (na szczęście blisko mnie). Agata zrobiła dla nas firmowe koszulki! Dream team! I tak wystrojone, zwarte i gotowe czekałyśmy na start!

Proszę rajdu nie mylić z wyścigami – ja myślałam, że jadę na wyścigi, ale wyprowadzona z błędu bezboleśnie pogodziłam się z tym faktem. Podczas naszego rajdu musiałyśmy:

 • jechać zgodnie z wyznaczoną trasą
 • szukać obiektów ze zdjęć przekazanych nam przy starcie
 • szukać krów, koni, owiec – które były dodatkowo punktowane
 • odpowiadać na pytania dotyczące odpowiednich punktów na trasie
 • odwiedzić kilka fotopunktów
 • zaliczyć wszystkie próby (np. zręcznościowe)

Byłam przerażona, ale mocno skupiona i gotowa na wszystko – do tego stopnia, ze zgubiłyśmy się na 10 kilometrze trasy ( cały rajd miał 160km) i wylałam na siebie (i moją nową koszulkę) kawę.

Processed with VSCO with p5 preset

Processed with VSCO with t1 preset

Impreza była organizowana przez Częstochowski Automobilclub i Częstochowski Ruch Klasyków, dlatego w rajdzie brały udział tylko stare “odpicowane” samochody. Impreza zrzeszająca właścicieli zabytkowych aut, pozwalająca poznać podobne sobie osoby w każdym wieku! Coś wspaniałego! My jechałyśmy furką mojej przyjaciółki czyli Fiatem 126p.

Processed with VSCO with t1 presetNasz maluszek wymiatał! Do pierwszego etapu dojechałyśmy jako trzecie! Był to dla nas duży sukces, gdyż wystartowałyśmy z 12. pozycji  a w całym rajdzie brało udział 80 klasyków!  Do tego Agata dzień wcześniej robiła silnik bo się rozleciał (to w końcu zabytek) i tak pełne obaw ale i nadziei dotarłyśmy do celu!  Pierwszy etap kończył się w miejscowości Kamyk, gdzie w knajpce “Folwark Kamyk” był przewidziany obiad dla uczestników!. Zobaczcie sami! Obszar folwarku naprawdę robi wrażenie!

Processed with VSCO with p5 preset

Wszystko utrzymane w uroczym klimacie wiejskiego rancza z nutą nowoczesności!

Processed with VSCO with t1 preset

Do tego stawy, scena, wystawy starych sprzętów rolniczych…

Processed with VSCO with t1 preset

Ostatecznie do mety dojechałyśmy piąte. Co uważam, za nasz mały sukces:)

Processed with VSCO with f2 presetProcessed with VSCO with f2 preset

Podczas ostatniej próby, którą było przejechanie specjalnego toru na czas, zajęłyśmy trzecią pozycję. Długo prowadziłyśmy, pokonując trasę w 33,4 sek., ostatecznie zdetronizowało nas Porsche i jeszcze jedno autko, ale nie pamiętam jakie;pimg_3931Jeśli chodzi o moje odczucia codo całego rajdu, jestem pod ogromnym wrażeniem! Wspaniała atmosfera (w którą z opowieści trochę nie wierzyłam), świetni ludzie – poznałam wielu znawców motoryzacji i nawet nie przeszkadzało im, że jestem tak lewa w tych tematach. Wspólny język złapałam natomiast z zespołem fotografów – tutaj szczególne  gratulacje dla nich, zrobili kawał dobrej roboty, plus ryzykowali życie jadąc na czołówkę i fotografując nas w trakcie jazdy – moje ego zostało połechtane! Młodzi, fantastyczni ludzi z pasją! Zapraszam do polubienia ich strony na fb White Box Studio

Processed with VSCO with p5 preset

Gdyby nie Agata nigdy z własnej inicjatywy nie wzięłabym udziału w czymś takim i nie doświadczyła tylu wspaniałych przeżyć! Na koniec udało mi się nawet przejechać z prawdziwym kierowcą rajdowym jego Subaru ❤ Szybka jazda zdecydowanie do mnie przemawia, zwłaszcza, gdy wiem, że za kółkiem siedzi  profesjonalista. Super przeżycie!

Jeszcze raz tego miejsca chciałabym podziękować mojej Pietruszce za to, że zorganizowała dla nas cały wyjazd, że zadbała, żebym w tej motoryzacyjnej rodzinie, poczuła się dobrze a przede wszystkim za to, że spędziłam taki wyjątkowy dzień, taki który się nie zdarza za często jest jeden na milion. Tak jak Ty jesteś jedyna na Świecie!:* Dziękuje!