Homemade Pumpkin Spice Latte

Processed with VSCO with f2 preset

When Autumn comes, everyone talks about this very yummy Starbucks beverage  Pumpkin Spice Latte – the most fancy seasonal hot drink! Unfortunately this is full of sugar! Tall Pumpkin Spice Latte ( I mean full milk with whip) contains 420 calories! This is too much sugar! Next time think twice, you can have Pumpkin Spice or a Big Mac!

Czy jest tutaj ktoś kto nie słyszał o sławnej Pumpkin Spice Latte? Domyślam się, że na pewno, ale gdy tylko przychodzi wrzesień internet zasypują zdjęcia ze sławną kawką! Pumpkin Spice Latte jest po prostu pyszne, ale niestety pełne cukru! Gdy pozwolicie sobie na dużą kawę na pełnoprocentowym mleku wrzucicie w siebie jakieś 420 kalorii! Porównując Big Mac ma ich 540 więc różnica niewielka!

Processed with VSCO with f2 preset

I prefer to live in a healthy way, that was a reason why I tried to make Pumpkin Spice in my own kitchen! I don’t count calories, but I also don’t prefer to drink coffee which is full o unneeded calories!

Uwielbiam Pumpkin Spice Latte, rozgrzewająca, aromatyczna kawka jest pyszna! Raz, dwa razy w sezonie skuszę się na taką pyszność, ale i tak w zmodyfikowanej wersji, po pierwsze chude mleko, bez bitej śmietany i tylko jedna pompka syropu, wtedy kawa smakuje mi najlepiej, gdyby nie cena… Jak na polskie warunki cena zdecydowanie zbyt wysoka! Dlatego postanowiłam zrobić moją domową wersje:) Nie różni się zbyt od oryginału, ale przynajmniej nie kusi bitą śmietaną

Processed with VSCO with f2 preset

Ingredients:
*  cup of pumpkin puree
* 2 table spoons  raw honey
* table spoon cinnamon
* 2 table spoon vanilla extract
* some skinny milk
* flat white or latte

Potrzebujecie:
– szklankę puree z dyni
– 2 łyżki miodu ( niezbyt duże)
– 2 łyżeczki cynamonu
– 2 łyżeczki ekstraktu z wanilii
– szklanka wody
– biała kawa lub kawa latte

Processed with VSCO with f2 preset

Mix all the ingredients in a small bowl. Mix them well! Add all ingredients to a saucepan set over low heat. Simmer for 20 minutes, stirring occasionally.
Remove from heat, cool. Store in an airtight container. Make a flat white or latte, add some pumpkin spice syrup and enjoy your homemade pumpkin pumpkin spice latte!

Wszystkie składniki dokładnie mieszamy w miseczce, następnie przekładamy do rondelka, gotujemy przez 20 minut mieszając od czasu do czasu. Schładzamy i przechowujemy w szczelnym pojemniku. Przygotowujemy kawę cappuccino lub latte i dodajemy pyszny łyżkę syropu:) Smacznego!

Processed with VSCO with f2 preset