FineSwap – sprzedawaj, kupuj, wymieniaj się


Witajcie! Dzisiaj wskakuje do was z nowym postem o aplikacji Fine Swap, która właśnie dziś weszła na polski rynek i przy której powstawaniu miałam okazję pracować. Pomysłodawcom zależało na tym, aby aplikacja była jak  najbardziej przyjazna, użyteczna i łatwa w obsłudze. Osobiście wszystko przetestowałam i jestem zdecydowanie na tak!

logo

Zacznijmy od początku czyli od tego czym w ogóle jest aplikacja  FineSwap.

Fine Swap jest to aplikacja na smartphone obecnie działa tylko na Androidzie, ale za kilka miesięcy pojawi się także w waszych app store.  Główny cel aplikacji? Przestać marnować wszelkiego rodzaju rzeczy użytku codziennego poprzez wyrzucanie ich do śmieci a zacząć wymieniać się nimi i sprzedawać je. Znacie Tinder? Wiecie jak działa? Mniej więcej w ten sam sposób działa FineSwap, tylko zamiast przerzucać zdjęcia potencjalnej miłości, przerzucacie zdjęcia wszelkiego rodzaju przedmiotów, takich jak ubrania, akcesoria, sprzęt elektroniczny, kosmetyki, czy sprzęt sportowy. Przesuwając oglądany produkt  w lewo lub w prawo – wybieracie go bądź odrzucacie. Aplikacja pozwala na sprzedawanie, kupowanie i wymienianie się. W momencie gdy ktoś polubi wasz produkt i wy polubicie jego, możecie się nim po prostu wymienić. Ale żeby nie czynić zwykłej wymiany dóbr, aż tak uzależnionej od sprzyjającego losu – jak to bywa w miłości – poprzez aplikację, możecie się bez problemu komunikować z innymi użytkownikami i po prostu dogadać.

Aplikacja jest banalnie łatwa w obsłudze, ściągacie ją, logujecie się do niej przez Facebook i po prostu zaczynacie używać. Wystawiając swoje rzeczy zaznaczacie czy chcecie się nimi wymienić czy też je sprzedać, wybieracie odpowiednią kategorię, ustalacie cenę, bądź pozostawiacie ją do negocjacji. Aplikacja daje wam wskazówki w jaki sposób zrobić dobre zdjęcia, jak pisać wasz produkt, żeby  się większą popularnością wśród potencjalnych nabywców. Produkt który wystawiacie, bądź produkt którym jesteście zainteresowani możecie udostępnić w mediach społecznościowych i tym samym poszerzyć grono odbiorców. Aplikacja pokazuje w jakiej odległości od was znajduje się drugi wystawca – im bliżej tym łatwiej. Zawsze możecie się umówić na obejrzenie przedmiotu, czy po prostu dokonanie transakcji. Korzystałam z podobnej aplikacji, która niestety zajmowała się tylko ubraniami, w tym wypadku plus jest taki, że możecie wystawić dosłownie wszystko. I przykładowo wymienić się ubraniami, książkami, meblami itp. lub po prostu je sprzedać. polish-screen-7

Kliknięcie “kup teraz” wcale nie oznacza, że jesteście zobligowani do dokonania zakupu. Kliknięcie w ikonkę daje tylko znak sprzedawcy, że jesteście zainteresowani zakupem jego przedmiotu, może on się wtedy z wami skontaktować bądź wy z nim i dogadać szczegóły, wynegocjować cenę, koszt i sposób dostawy. Jak to dla was brzmi? Mnie przekonuje!polish-screen-4

Uważam, że powinniśmy wykorzystywać na maxa rzeczy, których już nie używamy – bo przestały być nam potrzebne bądź już nam się nie podobają. Jasne to się zdarza i mamy do tego pełne prawo, ale dlaczego by nie dać szansy komuś innemu skorzystać z tego co jest nowe, dobre, sprawne, a po prostu nam już nie potrzebne? Wielu ludzi wyrzuca do śmieci rzeczy, które mogłyby być jeszcze nie raz użyte przez kogoś innego. W ten sposób nasza planeta zaśmieca się jeszcze bardziej, nowe dobra są cały czas produkowane i do czego to prowadzi?.. Zastanówmy się zanim coś wyrzucimy czy przypadkiem ta rzecz komuś się nie przyda! A może jednak? Tutaj właśnie przychodzi z pomocą FineSwap!polish-screen-3

Aplikacje możecie ściągnąć TUTAJ Zaglądajcie, przeglądajcie, kupujcie, wystawiajcie swoje przedmioty. Jeśli ściągniecie aplikację wchodząc do Play Store przez mój blog otrzymacie dożywotni, darmowy dostęp do waszego konta na FineSwap. Aplikacja działa podobnie jak portale gdzie sprzedajecie dobra, im więcej sprzedajecie musicie później dokonać opłaty za użytkowanie. Jeśli ściągniecie aplikację klikając w powyższy link, nabędziecie darmowe konto i nie będziecie musieli się nigdy niczym martwić!

W aplikacji będzie mogli znaleźć już kilka produktów, które  sama wystawiłam. Mam jeszcze cały kosz, rzeczy z których  już nie korzystam, a z których ktoś mógłby jeszcze spokojnie skorzystać. Dlatego mam zamiar znaleźć wolną chwilkę zrobić dobre zdjęcia i pozbyć się tego wszystkiego.

polish-screen-8

Polska jest pierwszym rynkiem w Europie na który zostaje wyposzczona aplikacja, stworzona przez norweską firmę z siedzibą w Oslo FineSwap AS. Aplikacja jest realizowany w ramach projektu “Innovation Norway” wspieranego i częściowo finansowanego przez norweski rząd.

Osobiście jestem zwolenniczką takich projektów, w których biorą udział młodzi ludzie, wykazują się swoimi pomysłami, pasją, charyzmą. Dostali szansę i ją wykorzystują! Działając w dobrym celu, dlatego życzę im  i aplikacji odniesienia ogromnego sukcesu!

Życzę wam miłego dnia! Mam nadzieję, że będzie razem ze mną korzystać z aplikacji. Tutaj macie jeszcze link do ich strony internetowej, jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej. FineSwap