Motywacyjne papugi! <3

Processed with VSCO with f2 preset

Takie stare dobre powiedzenie mówi: “Zmiany – nieważne czy dobre czy złe, są w życiu potrzebne”. Zgadam się  z tym 100%. Czy jest tutaj ktoś kto chciałby tkwić w tym samym punkcie przez całe życie? Zakładam, że nie!

Processed with VSCO with f2 preset

No dobrze, przychodzi taki moment, myślisz sobie pora coś zmienić. Ta myśl siedzi w twojej głowie, ale nic się nie dzieje? Dlaczego? Zapewne  boisz się wyjść naprzód, chcesz zmian, ale zarazem obecna sytuacje nie jest w sumie taka zła. Jak ruszyć?

Processed with VSCO with f2 preset

  1. Podejmij decyzje! Dokładnie tak, chcesz zmian? Świetnie. Postanów sobie, że od teraz wszystko się zmieni i trwaj w tej myśli cały czas. Myśl o sobie jak o nowej osobie w nowej sytuacji życiowej. Uwierz mi, będziesz zaskoczony, jak na twojej drodze pojawią się nowe możliwości i te drastyczne zmiany, których tak się boisz, wcale nie będą takie straszne, tylko łagodnie wpasują się w twoje nowe już teraz życie!
  2. Zacznij od małych rzeczy! W zależności od tego do czego dążysz, te małe kroczki będą inne, ale zacznij od mały rzeczy, nie musisz jednego dnia, sprzedawać domu i wyprowadzać się na koniec Świata! Chcesz wyjechać, zainteresuj się kulturą danego miejsca, poszukaj ciekawych miejsc czy wydarzeń kulturalnych, porozmawiaj o tym z ludźmi, bądź otwarty na innych, nawet nie wiesz ile możesz się  nauczyć!
  3. Nie bój się! Strach to tak podstawowe uczucie w naszym życiu jak radość czy smutek. Nie ma w nim nic złego, pod warunkiem, że nie dajemy mu kierować naszym życiem. Ze strachem trzeba nauczyć się żyć jak z najlepszym przyjacielem. Tacy już jesteśmy, taka nasza natura i tyle. Boisz się? I co z tego, jeżeli chcesz czegoś pragniesz, nie ograniczaj sam siebie! Pamiętajcie, że strach przed nieznanym powinien być największym motywatorem.
  4. Wybieraj to co dla czujesz, że jest dla Ciebie najlepsze! Jak już ruszysz z decyzjami, nastawieniem i zaczniesz powoli kroku po kroku zmierzać do nowego na twojej drodze pojawi się mnóstwo nowych możliwości. Skąd wiem? Nie wiem, ale odkąd pamiętam, zawsze tak u mnie było. Jak chciałam jednego, to pojawiało się nagle kilka propozycji nie do odrzucenia. Jak wybrać? Właśnie, czasami jest tak, że coś wydaje się być szansą życia i może faktycznie jest, ale niekoniecznie dla Ciebie, dlatego jeśli czujesz, że coś może się udać, ale nie wiesz czy czujesz się komfortowo z daną decyzją, może po prostu to nie jest dla Ciebie. Jasne, warto pukać do zamkniętych drzwi, ale jeśli pukamy, pukamy i nikt nie otwiera, to może skupiamy się na czymś co niekoniecznie jest naszą drogą, czasami odwrócenie się i podjęcie innej decyzji otwiera nam oczy i pokazuje coś co zawsze na nas czekało.

 

  1. Processed with VSCO with f2 preset

Tyle o zmianach, ja zawsze w ten sposób działam.  Nie mniej jednak napisałam ten post po to aby siebie samą tez trochę zmotywować. Gdy mam wenę, “ten dzień” działam w taki oto sposób, ale jak każdy bywam zmęczona bądź nie w sosie. Wtedy przeglądam moje stare motywacyjne posty i myślę sobie ” To ja napisałam, więc muszę się stosować!”.  Życie idzie do przodu, żyję, zmieniam się każdego dnia, mój punkt widzenia zmienia się poprzez różne doświadczenia, ale co zawsze zostaje? Nadzieja i pozytywne nastawienie! 🙂 Buziaki! I do usłyszenia!

Processed with VSCO with f2 preset

Niech te kolorowe papużki dodadzą wam trochę pozytywnej energii na te szare zimowe dni! Jestem z wami i ślę słońce! ❤